Početna stranicaFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin

Share | 

Bagra motoristička

Go down 
Autor/icaPoruka
Kamikaza
Administrator

Male Broj postova : 658
Vozim : Virago XV535
tel/mob : +38598275104
Krvna grupa : A+
Registration date : 08.07.2008

PostajNaslov: Bagra motoristička   26.08.08 9:10

Na cro chopper forumu nađoh interesantan post: http://cro-chopper.forumotion.com/glavni-forum-f7/bagra-motoristieka-t2070.htm

Naša tajnica Željkica je na njega odgovorila ovako:

Dragi Hrvati i Hrvatice, gospodine Feriću,

Iako ne čitam puno današnje Hrvatske tiskovine, nažalost, baš mi se dogodilo da pročitam članak gospodina Zorana Ferića pod nazivom „Bagra motociklistička“, objavljenog u Nacionalu 19.08.2008.
Preporućam svima da si pročitaju taj članak.
Ukratko, radi se o nedavnoj „blokadi“ tunela Učka od strane motociklista. Očito je kod nas postala uvriježena praksa da novinari i svi oni koji pišu za neke časopise zaboravljaju da je njihov zadatak točno obavještavanje javnosti o određenom događaju, a ne debata s placa.
Ljudi su došli i plaćali cestarinu sa legalnim, platnim sredstvom u ovoj državi, bez ikakvih scena, nošenja transparenata i slićno, na neki naćin su morali skrenuti pozornost na sebe i svoje probleme.
A obzirom da je svima dopušteno javno istupanje ukoliko se pritom ne krši zakon, kao npr. homoseksualcima, raznim štrajkašima i ostalima, pa zašto onda ne i motociklistima.
Ne vidim problem!
Ali zato vidim cijelo brdo problema u tekstu gospodina Zorana Ferića u kojem su motociklisti zato što žele ispraviti nepravdu nanešenu sebi okarakterizirani kao kreteni, neradnici i s još „lijepih naziva“.
A ono što mi je najinteresantnije je izražavanje uvaženog i obrazovanog gospodina profesora, ni manje, ni više Hrvatskog jezika.
Ja sam dosta vremena provela u školi (završila sam dvije struke:kemijski tehničar i instalater, monter dizala), ali nikad na satu Hrvatskog jezika nisam čula da se uče autohtone psovke, a još manje da se preporuča njihova upotreba, naroćito ne javno.
Mene su učili da je takvo izražavanje neprimjereno i izraz nekulture pojedinca koji ga upotrebaljava, a valjda su se od tad vremena promjenila!
Gospodine Feriću, ja kad idem na godišnji odmor sa svojom obitelji u automobilu, zaista nam je atmosfera odlićna i baš zbog te atmosfere se ne može dogoditi da bijesnim zbog nečega, pa mi je malo nejasna ta vaša obiteljska, odlićna atmosfera.
To je valjda zato što mi ne bježimo od nićega, nego se idemo zajednički zabavljati i odmoriti.
Neprijateljstva na cesti ima puno, ali među motoristima i vozaćima kamiona, kako međusobno, a tako i prema drugima sasvim sigurno NEMA. Nekako imam dojam da netrpeljivost postoji samo kod ovih malih četverokotača; možda posljedica zavisti zbog toga što još ima ljudi koji se drže zajedno i poštuju međusobno!?
Isto tako, kao roditelj sam šokirana naćinom zabavljanja sa desetogodišnjim djetetom slikovitim opisivanjem primjenjivanja nasilja.
Nadam se da jadno dijete neće izrasti u osobu kakvih su nam već ionako puni zatvori i ostale preodgojne ustanove, a za nijh psiholozi kažu da su takvi zbog posljedica kućnog odgoja ili neodgoja-prosudite sami.
Iako to inaće ne radim, morala sam reagirati na ovaj „divan“ članak, ja sam jedna od onih neradnika sa 205-210 radnih sati mjesećno (vi ostali marljivi radnici na četiri kotaća si zbrojite svoje radne sate- usporedbe radi).

Sa štovanjem,
Mali radni čovjek, majka i motociklistica
Željkica Hubak Siuc
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.voc-zagreb.hr

Bagra motoristička
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.