Početna stranicaFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin

Share | 

Karburator

Go down 
Autor/icaPoruka
SPAHIJA5

Male Broj postova : 40
Vozim : Virago XV535
tel/mob : +38762001888
Krvna grupa : 0
Registration date : 27.02.2017

PostajNaslov: Karburator   21.04.17 1:26

Ljudi gledao sam nesto po you tube o virago pa naletio na jedan video,,covjek spojio 2 providna crijeva na karburatore a ta crijeva pricvrscena na neku podlogu jedno pored drugog,,,u crijevima tekucina crvene boje ,,upali covjek motor tekucina se pomijera nije na istom nivou,,i steluje nesto na karburatoru i napravi na isti nivo,,,sta mu to znaci znal neko,,,i dali treba stelovat karburator na yamahi nekad ,,ja skidao mijenjao svejcice jedna kafena jedna crna i mokra,,,nemam problema sa paljenjem i u vuci ,,,zasto je ova crna i mokra nezanam,,,a nekad mi neravnomijerno radi i kad je hladan kad ga vozim zatrokira i ko da nesto puca u karburatorima,,,cim se zagrije sve ok...hvala pitam i z znatizelje i na forumu sam gotovo svaki dana na poslu dosadno pa citam,,a vidim slabo se postavljaju teme pa da nebude dosadno,,,
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Vladek
Član VOC-a

Male Broj postova : 189
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Krvna grupa : A+
Registration date : 19.07.2008

PostajNaslov: Re: Karburator   28.04.17 8:23

Prema ovome što pišeš svakako bi trebao posjetiti nekog majstora koji se još razumije u štelanje karburatora.
Problem je u tome što 535 ima dva karba pa to malo komplicira stvar, a još se i jedan od šarafa za štelanej obično zapeče i evo ti problema... zato azijati masovno (a i u USA) prelaze na 1 karburator, najčešće od HD883 Sportster ili sl. promjera.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
SPAHIJA5

Male Broj postova : 40
Vozim : Virago XV535
tel/mob : +38762001888
Krvna grupa : 0
Registration date : 27.02.2017

PostajNaslov: Re: Karburator   01.05.17 9:37

Nasao sam sta je ,,,krenuo ja na motorijadu medutim trokira motor radi na 1 klipu pa upali drugi pa ugasi sve tako ,,,,ajd vratio sma se sa motorijade odvrnem svecice jedna mokra jedna suha,,,procitams na na ovom forumu da je neko imao problerm sa bobinama,,skinem ja bobine po upustvu kad ono na jednoj bobini + zica labava posve i sva oksidirala zaverglam nekad baci nekad nebaci struju ,,,odem do elektricara donesem nove stopice zamijenim na obadvije bobine oba + i - ..en ga sad prede ko macor,,,i dobio sam satove za stelovanje vakuma u karburatoru pa sma nastelovao vakum da su oba karburatora isit ,,,,boje svjecice su crvenkasto bjelakste,,,i motor pali ko mina i ide dobro,,,
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Vladek
Član VOC-a

Male Broj postova : 189
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Krvna grupa : A+
Registration date : 19.07.2008

PostajNaslov: Re: Karburator   05.05.17 12:47

Sjajno! cheers
[Vrh] Go down
Korisnički profil