Početna stranicaFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin

Share | 

Problem na 535

Go down 
Autor/icaPoruka
SPAHIJA5

Male Broj postova : 36
Vozim : Virago XV535
tel/mob : +38762001888
Krvna grupa : 0
Registration date : 27.02.2017

PostajNaslov: Problem na 535   27.02.17 15:01

Pozdrav ljudi ,,ako moze pomoc ovao imam yamaha virago 535 kupio prosle godine pred zimu nisam ga ni vozio kupio i u sobu odma heh,,medutim sad kako je proljece kupio novi akumulator ubacio u motor upalio ga 3 4 put na alnaser i vise nemoze prazan akumulator ,,,upalim motor na guranje normalno ga vozim bez ikakvih problema ali kad ga ugasim nece na akumulator prazan ,,izmjerim punjenje 12.5 w pod pola gasa popne se na 12.7 i to je to nemoze vise ,,,eh sad pitanje dali je moguce da je regler rikon o ili nedo bog alternator,,,napunim akumulator i isto tako par put upalim i tzo je to nepuni mi dovoljno .,.,kako bih mogo ispitat alrnator i regler jel ima posebno neke zice da se provjerava napon ili ,,hvalaa unaprijed
[Vrh] Go down
Korisnički profil
SPAHIJA5

PostajNaslov: Re: Problem na 535   12.03.17 1:08

Predstavio sam se ,,ako moze sad pomoc,,,u meduvremenu sam kupio regler al od yamaha misty tako nesto ,,uglavnom od motora 125 ccm....tri faze + i - ...prije mi je punio 12 w,,,sad na leru 13,5 w ....al kada dodam gas smanjuje se napon ,,,regler se uzasno grije,,,dali je to zbog toga sto je regler slab od 125 ccm motora,,dalibi kupovina originalnog reglera koji je kod nas 100 KM,,,rijesio moj problem ,,,ili ima jos nessto da provjerim prije toga ,,,provjerio sam alternator neki video nasao na you tube na sve tri zice pokazuje 0,8 kao na video po tome je OK..,.,Trenutno 3 smjena sjedim u kancelari i citam postove u grupi o viragu ,,,heheehhe,,,hvala.,.,
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kamikaza
Administrator

Male Broj postova : 676
tel/mob : +38598275104
Krvna grupa : A+
Registration date : 08.07.2008

PostajNaslov: Re: Problem na 535   12.03.17 1:45

Idemo redom... Najprije napuniš akumulator, uzmeš voltmetar, prebaciš na izmjenično, skineš lijevi poklopac (onaj ispod sjedala), nađeš konektor na koji ti je spojen regler, raspojis ga, upališ Viraga i mjeriš napon između svake od tri bijele žice koje ti idu iz generatora. Napon bi morao biti između 60 i 70V pri otprilike 3000 okretaja.
Zatim ugasiš motor i mjeriš otpor između istih tih žica. Mora biti otprilike jednak oko 3-5Ω, zatim mjeriš otpor između svake od tih žica i mase. Otpor mora biti beskonačan. Ako postoji neki otpor, crko ti je generator.
Onda spojiš sve to lijepo natrag, upališ Viraga, odspojiš akumutator, i mjeriš istosmjerni napon između + i - na žicama koje dolaze s reglera. Trebao bi biti između 13 i 16V.
Regler se mora grijati, zato je postavljen u hladnjak i izvan motora da ima protok hladnog zraka preko hladnjaka. Ja se ne bi igrao sa slabijim reglerima jer bi te to moglo koštati elektronike, a ona nije jeftina.
Nadam se da sam pomogao!?

PostajNaslov: Re: Problem na 535   12.03.17 4:27

Pomogli ste. hvalaa.,.,..ujutro odma voltmetar u ruke i u provjeru ,,,a moracu kupit original regler da nebi popusio elektroniku ....tamam i plata sutra...hvalaa vam javim sta je u pitanju .,.,
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kamikaza
Administrator

PostajNaslov: Re: Problem na 535   12.03.17 9:31

Nemoj kupovati novi dok ne ispitaš stari, osim ako imaš previše para. Ako već kupuješ pazi, ima dvije vrste. Jedna dolazi s hladnjakom, a druga bez.
I da te malo "razveselim", Virago 535 ima boljku da mu na oko 50000km crkne generator.

Član VOC-a

Male Broj postova : 188
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Registration date : 19.07.2008

PostajNaslov: Re: Problem na 535   15.03.17 10:12

Provjerno dobri regleri (za 535 i ostale motore): http://www.regler.sper.hr/

Jedino što su drugačijeg oblika i veličine nego orginal, pa ako te to ne smeta moja preporuka.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
SPAHIJA5

PostajNaslov: Re: Problem na 535   16.03.17 14:08

Drugovi ispito sam generator otpor mi je 0.8 izmedu bijelih zica ,,,prema masi beskonacan,,,eh kupio sam novi regler original na njemu imam tri bijele i jednu crvenu ,,,posto mi je kuciste za regler prazno jer je prosli vlasnik prepravio stavio neki regler koji je bio ispod sjedala,,,eh sad ukljubio sam tri dzeka bijela i ukljucio sam crvenu imaju dzekovi original ,,eh sad kaze mi ovaj sto mi je prodao regler da moram doves masu na njega ta 5 zica crna ,,eh ljudi moji odakle da dovedem masu jel sa akumulatora sa -,,,ili odnekle drugo .,..,.Vladek hvala na preporuci kupi osam vec original 85 KM...kod nas U BIH ,,gledao sam i na Ebay ima ih po 30 dolara al nedami se puno cekat,,,ljudi se vozaju ja samo gledam samo me trnci obuzmu hehhe.,.,
[Vrh] Go down
Korisnički profil
SPAHIJA5

PostajNaslov: Re: Problem na 535   16.03.17 14:13

Necu nista dirat dok necujem savjete od vas ipak ste vi stariji i iskusniji,,,al krivo mi trebo mi je rec ovaj sto mi je prodavao nije to ispravno i gotovo ja bi dosad nesto rijesio a ne sad kad treba makinu uzjahat ja gledam u njega,,,kud mi i na poslu sve bajkeri 26 bajkera ,,svi cekaju da dodem na posao sa motorom da vide ,,ja se izvlacim zima jos za motora ovo ono hehhe.,.,.da nebude dao tolke pare a neispravno znate kako to ide,,,iako po mom misljenu nisam ga puno platio 3 000 ,,, 94 godiste 24 hiljade presla ,,sjaji se nije pohrdala,,..koad nas na pik.ba nema ga ispod 4 hiljade,,i gori vizuelno neg moj ,,,al et ,,
[Vrh] Go down
Korisnički profil
SPAHIJA5

PostajNaslov: Re: Problem na 535   19.03.17 9:45

Ljudi rijesio sam problem ,,,,postavio sam novi regler orginal onaj mali sto ide u kuciste ,,covjek mi dao i neke paste za hladenje da stavim ispod njega,,,,sve lijepo spakovao,,,sreca pa bivsi vlasnik nije isjekao konektore pa sam samo usteko crvenu bijele i crnu u originalne konektore,,upalio motor i razocarenje 12,5 w opet,,,odo reko provozat malo,,provozao motor vratio se mjerim ponovno 14 w na leru upalim svjetla 13.2 w sa svjetlima dugim,,,,bio mi ispraznjen akumulator skroz upalio ga na kablove pa zato mi je ocitalo 12,5 na prvom mjerenju ,,,prije paljenja na akumulatoru 11.5w,,sad kad sam provozao nekih 2 kilometra 12.9 w,,ugasen motor,,,,,hvala ljudi ,,et ako neko ima slicnih problema nek procita simptome na pocetku ,,,
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kamikaza
Administrator

PostajNaslov: Re: Problem na 535   19.03.17 10:59

Prvo nisu w nego V... Pokazivao ti je mali napon jer si imao spojen akumulator, a napisao sam ti da upališ motor, odspojiš akumulator, pa onda mjeriš napon reglera. Bitno je da sad radi.

PostajNaslov: Re: Problem na 535   

[Vrh] Go down

Problem na 535
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.