Početna stranicaFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin

Share | 

Zamjena prirubnice

Go down 
Autor/icaPoruka
Mrgud

Male Broj postova : 136
Vozim : Virago XV250S
Registration date : 17.07.2012

PostajNaslov: Zamjena prirubnice   17.06.13 21:39

Danas sam se odvažil zamijeniti prirubnicu koju sam tak lepo za male novce kupil prek eBaya! Very Happy  Najprije mi se činilo prekomplicirano upustiti se sam u taj podhvat, ali nakon konzultacije s Kamikazom, rečeno mi je da je to čista mehanika (kaj skineš, to poslije staviš na isto mjesto i to je to). Činilo mi se logično pa ajde da probam. Krenem ko bez kur@a u svatove, baš nemam ključ 12 za odšarafit tank i inbus 5 za otpustit prirubnicu. Ništa, priznajem poraz i zovem Kamikazu i dogovorim se s njim da se vidimo sutra. Al naiđe sused i ima ključ 12, a moj inbus se ispostavil da je ipak 5 i da paše. Shocked Pa reko, sad nema natrag! Odšarafim pumpu za gorivo i sve fino foto-dokumentiram, odvojim cjevčice koje treba, pređem na lijevu stranu, odšarafim onu pipu za gorivo i fino na mobitelu gledam Ivekov post sa skidanjem tanka (pipa nije u položaju PRI kak je i napisal), odvojim lijevu cijevčicu sve ok, ali kad sam odvojil gornju desnu iz nje teče gorivo. I imam ja krpu kak je Ivek i predložil, ali benzin teče i teče. Ništ, vratim cijevčicu i odem po bocu da teče u nju pa ga bum vratil. Ali nikak stat pa sam odlučil probati onu cijevčicu u sredini s desne strane, a ono još gore - isteklo je i iz cijevčice, a i iz pipca na pumpi vodoskok samo s benzinom. Tak je pokušaj završil neuspješno. Nije mi jasno kaj sam krivo delal, pipa ima položaje ON - PRI - RES. Čital sam o tome i svi pišu samo ne na PRI, ostalo je ok. Baš me zanima sutra kaj bu ispalo i da saznam di sam bil u krivu...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mrgud

PostajNaslov: Re: Zamjena prirubnice   18.06.13 13:50

Jučerašnja priča je danas dobila epilog. Kamikaza se nije mučil s pipom goriva nego je s medicinskim stezaljkama (koje on ima za razliku od mene) stegnul crijeva koja idu iz tanka do pipe i stvar riješena. Dalje smo udružili snage i svaki jednu stranu riješili bez problema. Doduše, ja bi nekom bezveznom logikom išel skidal fergazer i vjerojatno se namučil s tim, dok se šefov pristup direktno prirubnici pokazal puno efikasniji.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kamikaza
Administrator

Male Broj postova : 710
Vozim : Virago XV535
tel/mob : +38598275104
Krvna grupa : A+
Registration date : 08.07.2008

PostajNaslov: Re: Zamjena prirubnice   18.06.13 15:31

E da mi je uvijek tako neki fotograf dok radim. Ja se to obično sjetim tek kad sam gotov.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.voc-zagreb.hr Online
Mrgud

PostajNaslov: Re: Zamjena prirubnice   18.06.13 23:01

@Kamikaza - ti me zovi kad se nekaj raskapa, ja bum bar slikal. Usput još nekaj i naučim...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Makica
Član VOC-a

Female Broj postova : 159
Vozim : Virago XV125, XV535
Krvna grupa : A+
Registration date : 19.07.2008

PostajNaslov: Re: Zamjena prirubnice   29.08.16 9:28

Ja sam kupila prirubnicu od Keeway-a 250 (vjerojatno isto kineska) u Zg i drži već par godina.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.voc-zagreb.hr
Mrgud

PostajNaslov: Re: Zamjena prirubnice   29.08.16 19:28

Moja isto drži bez problema. Ebay, mislim da sam ju platil 100kn u protuvrijednosti.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mrgud

PostajNaslov: Re: Zamjena prirubnice   15.03.17 17:25

Prirubnica popucala, naručil sam novu. Znači, ova zamjenska drži 3-4 godine za cijenu od nekih 10 dolara, a original je 100 dolara pa po toj logici mora držat 30-40 godina. Very Happy
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Zamjena prirubnice   

[Vrh] Go down

Zamjena prirubnice
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.