Početna stranicaFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLogin

Share | 

Virago XV250

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Mrgud

Male Broj postova : 136
Vozim : Virago XV250S
Registration date : 17.07.2012

PostajNaslov: Virago XV250   18.07.12 9:41

Kaj da velim, Virago mi je od uvijek bil krasan motor, jedino je bila dilema 250 ili 535. Odlučile su finese i bil sam u jednu ruku primoran kupiti manji, ali uopće ne žalim (bar ne za sada). Više od godinu dana sam "njuškal" po oglasnicima i pričal s kompićima koji su nekad svi redom vozili 535, ali i za 250 imaju samo riječi hvale, kad sam konačno nabasal na ovaj primjerak koji je stvarno iznimno očuvan. Prije kupnje sam i videl nekoliko, ali u ovog sam se odma zaljubil. Motor je star 13 godina, ali je prva registracija tek prošle godine i imal je 10000km. Ja sam u tjedan dana, sa smješkom na licu, prešel prvih 500km i svaki dan sam na novo oduševljen kad se idem vozit. Naravno, u planu su i manje adaptacije po mom ukusu, al sve to košta pa polako. Nadam se i vašoj pomoći u vidu mišljenja oko nekih zahvata na njemu jer sam u tome svemu nov, a čemu se pravit pametan kad ima iskusnijih.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Vladek
Član VOC-a

Male Broj postova : 188
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Krvna grupa : A+
Registration date : 19.07.2008

PostajNaslov: Re: Virago XV250   22.07.12 14:08

Uuuu...boja je dobra!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   23.07.12 14:49

Hvala svima na potpori i dobrodošlici!

Motor (navodno) nikad nije ni pokisnul jer nije služil kao glavno sredstvo prijevoza nego čisto za gušt po lijepom vremenu. Za sad sam si kupil Motul sprej za lanac i neku pastu za poliranje kromiranih dijelova jer sam ga toliko dugo čekal da bi ga najrađe polizal, a ne samo "mazil i pazil".

Pod adaptacije za sad mislim na:

-neke malo šire i ljepše retrovizore

-eventualno kromirane ručice (handlebar grips)

-fine kožne bisage (za to bi vjerojatno trebal pomicati zadnje žmigavce)

-toolbag (samo ne znam kak ga montirati a da ne stoji na prednjem amortizeru ili preko fara. Čini mi se premalo mjesta, a opet znam da ljudi i na 250 imaju toolbag.

-auspuh (čini mi se stvarno pretih, ali ne volim kad ljudi pretjeraju s vrtanjem rupa jer onaj metalni zvuk mi nikak ne dolazi u obzir. Super mi je Marving Legend, ali je dosta skup pa sam razmišljal o Kucelju, ali bi svakak volil vidjeti i čuti nečiji Virago 250 s jednim ili drugim auspuhom ili bar s umjereno izvrtanim tvorničkim auspuhom (jednom prilikom sam i videl Marving Legend na Viragu 250, ali mislim da je taj auspuh bil u dosta lošem stanju, tj. probušen i zvuk je bil premetalan i preagresivan)
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   26.08.12 23:36

Ma puno bi mi pomoglo kad bi negdje mogel kupil korektor laka u boji vozila. Onaj kaj se može kupit u ovlaštenim servisima za aute. Izgleda ko malo veći lak za nokte i s kistom korigiraš sitne ogrebotine ili udare kamenčića itd. Rezultat nije kao od lakirera, ali se zaštiti boja da se dalje ne ljušti, a i vizualno je ok. Si možda nabasal u neki dućan koji drži takve bočice lakova na lageru pa usporediš po boji vozila? Ak si uopće skužil na kaj mislim. Onda bi i te šarafe koje si spomenul, fino pofarbal u krem i nebi se baš ni vidli.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kamikaza
Administrator

Male Broj postova : 706
Vozim : Virago XV535
tel/mob : +38598275104
Registration date : 08.07.2008

PostajNaslov: Re: Virago XV250   27.08.12 17:39

Mislim da ti u boljim prodavaonicama lakova mogu smučkati i taj stick o kojem pričaš. Probaj u Glasuritu u Lučkom. Nažalost ne znam adresu. Ja šerafe ne bi farbal. Inox ne rđa i mogu biti kao ukras!
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.voc-zagreb.hr
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   27.08.12 18:23

Danas sam na povratku s posla usput stal kod autolakirera kojem obično idem s autom i bum se dogovoril da mi on to napravi u nekoj svojoj pauzi. Nebu farbal cijeli blatobran, ali nekak bu napravil da se ne vidi prelaz. Opet bi trebalo biti bolje od ovih stick korektura. Ali hvala za info, jer bi svakak volil imati i krem nijansu zbog par "piknjica"...

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kamikaza
Administrator

PostajNaslov: Re: Virago XV250   27.08.12 19:09

Svaki prelaz na metalik farbi bu se videl. Može jedino farbati do crte.
[Vrh] Go down
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   06.09.12 10:35

Inače, pošto sam ionak mislil mijenjati auspuhe, neki dan sam opet navratil do Grigića da mi ih modificira, odnosno da izvadi zadnju pregradu tak da se ispuh ne vraća ponovo u predzadnju komoru, nego da drito ide van. To mi je on i savjetoval jer se navodno u protivnom (originalnom stanju) u toj predzadnjoj komori skuplja vlaga pa auspuh (zbog lošeg odabira materijala izrade) trune! Zvuk je bolji i prodorniji, a logično, motor je dobil i nekaj na snazi. Trebalo mi je nekih sat dva da se priviknem na novu razinu buke kod održavanja konstantne brzine, ali sad sam prilično zadovoljan tak da sam odustal od zamjene auspuha.

Također sam nabavil lećaste inox šarafe (Kamikazin i Ivekov prijedlog) i dal ih skratiti na potrebnu duljinu tak da sam riješil rupe na zadnjem blatobranu.

Ogrebotinu još nisam riješil, al za to mi treba malo vremena da odlučim kaj bum.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   06.09.12 22:42

Padaju meni razne idejice po glavi, al me ljeto financijski fino izmuzlo tak da se, do daljnjega, veselim sitnim stvarima.

Nego, pala mi je neki dan ideja, čisto iz praktičnih razloga. Pošto sam često na motoru, a ne volim kasnit (pogotovo na posel), razmišljal sam da si kupim neki ručni (ne mora nužno biti baš Rolex, može i Breitling), skinem remen i "nekak" ga fiksiram na vidljivo mjesto, a da baš ne bode u oči. Onda bi fino mogel, u slučaju da ranim, opušteno produžit put do posla, a ovak uvijek lagano u strahu, krenem dosta prije pa stignem prerano...  Rolling Eyes

Je nekom možda već sinula takva ideja? Nošenje sata na ruci mi nije rješenje.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kamikaza
Administrator

PostajNaslov: Re: Virago XV250   06.09.12 23:28

Postoje satovi koji su predviđeni za montažu na volan motora, a to je smišljeno već prilično davno.

[Vrh] Go down
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   30.01.13 14:35

Na zadnjoj skupštini mi je Night rider sipnul malo soli na ranu po pitanju Marving Legend auspuha i od onda mi opet vrag neda mira i stalno mislim o njima. U međuvremenu sam se čul s čovjekom iz MotoBoxa kod kojeg je Night svoje kupil za 300 eura, međutim sad je cijena 420 eura tak da to i s našim popustom ispada nekih 2900 kn, a to mi je taman previše u ovom trenu. Tak da sam se čul s gosponom Nedeljkom Kuceljom, poslal mu neke slike i video snimke tih auspuha pa se možda dogovorimo da mi napravi kopije, a s ostatkom love mogu počet realizirat i druge nadogradnje...

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   31.01.13 18:42

Definitivno nisam odlučil i volim čuti svačije mišljenje, zato i jesam došel na forum. Na You Tube-u sam čačkal i ne mogu nigdje nać Marving Legend na Viragu 250, našel sam Lifan kopiju s tim auspusima:

https://www.youtube.com/watch?v=K96N8k2Vbj4

Meni to, s obzirom da je 250 kubika, zvuči zadovoljavajuće. Ja niti ne tražim auspuhe koji su preglasni, osobito kad neka frekvencija na većoj turaži počne iskakat van (dumit) i onda me zaboli glava nakon pol sata. Puno mi je bitnije da zvuk dobi čim ljepšu boju i obujam, odnosno dubinu a da opet nije skroz tiho. Nekak mislim da svi auspusi koji su ravna cijev ko puška imaju gadan zvuk kad se mašina jače zavrti. Čisti primjer mi je ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=7nT2OGVGNlY

Marvingov Legend svakak bi voljel nabavit, ali čini mi se previše love. Ako ih možda i kupim za 2900 kuna, na to trebam platit poštarinu ili ići po njih u Pulu. Također ne znam dal mogu grane sadašnjih auspuha iskoristit za montažu Marvinga i kolko je to komplicirano stavit gore, odnosno kolko košta da nekome odem da mi to napravi (pošto nemam ni struju u podrumu gdje mi je motor). A možda mi ni ne treba struja ako su samo šarafi u pitanju Smile

Question

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kamikaza
Administrator

PostajNaslov: Re: Virago XV250   31.01.13 19:08

Meni osobno je ovaj drugi zvuk ljepši. S dečkima iz Pule se da dogovoriti da ti dostave auspuh kad netko ide u Zagreb. A di je problem sa strujom - dođeš do mene i složimo ti šta treba.
[Vrh] Go down
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   01.02.13 11:25

Hvala dečki, cijenim ponuđenu pomoć!

Konačna odluka ipak ovisi o financijama. "Bumo vidli!" rekoše slijepci... Smile
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Vladek
Član VOC-a

PostajNaslov: Re: Virago XV250   01.02.13 11:55

Meni je prvi zvuk ugodniji uhu. Nikad mi te tanke cijevi nisu dobro zvučale niti na jednom motoru. Još k tome su mi gadne za vidjeti...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   07.02.13 11:22

Odluka je pala, uzimam Marving Legend! Very Happy

Pošto sam u nekoliko prilika videl da ti auspusi ljudima stoje ukoso (nekih 10-15 stupnjeva prema gore), a predviđeno je da stoje vodoravno (druga opcija mi se puno više sviđa), osobno sam jučer kontaktiral ekipu iz Marvinga da mi to objasne. Mailu sam priložil nekoliko vodoravnih slika i lagano ukošenu (tvoju Night - nadam se da nisam prekršil tvoja autorska prava Smile )

Potvrdili su mi da rade samo vodoravne auspuhe i da nemaju pojma od kud se pojavljuje navedeni kut. Ubiti, samo sam provjeraval dal postoji podverzija modela Legend pa da se ne zeznem sam. Pošto ne postoji, naručil sam u MotoBox-u svoj primjerak, platil i sad predstoji mukotrpno čekanje - nadam se da budem izdržal.

Bitno da se projekt kreće!

cheers

[Vrh] Go down
Korisnički profil
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   07.02.13 16:50

Ubrzo nakon kaj su mi iz Marvinga potvrdili da izrađuju samo horizontalne auspuhe, poslali su mail da su se zabunili. U početku su auspusi bili horizontalni, ali postojao je rizik da se njima zakači cesta u jačem nagibu motora pa su odlučili topove pomaknuti gore. Iskreno, ne znam koliko je vjerojatno da topom zakačim cestu i to sam im napisal. Čak sam i pital dal mi mogu napraviti ravne auspuhe, ali su odgovorili da je bilo pritužbi na taj problem, a kad su modificirani auspusi, modificirali su i sve kalupe i da nije moguće napraviti prijašnju verziju.

Iskreno, malo sam razočaran jer sam imal neku svoju viziju kak bi volil da to izgleda, ali s druge strane ako stvarni rizik postoji, nisam ni ja lud da se kockam. Ionak je od vizualne komponente bitniji zvuk, a to ostaje. U krajnju ruku, mogu se raspitat kad auspusi stignu, možda se mogu malko skratit pa se i rizik potezanja po cesti eliminira.

Ak vam se da, pogledajte još jednom onaj link na you tube pa ocjenite koja je šansa da ih se potegne po asfaltu. Koje je vaše mišljenje i/ili potencijalno rješenje?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kamikaza
Administrator

PostajNaslov: Re: Virago XV250   21.02.13 11:31

Taj dodatak je od "mekane plastike" i vrlo je vjerovatno da će tisvaka boja ispucati. Ja sam više za foliju, ali treba se još raspitati.
[Vrh] Go down
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   06.03.13 19:29

Danas sam se zaputil do kompića po komad drveta koji bi stavil ispod nogare pa da motor stoji vodoravno kad se ugrijava (Kamikazin savjet zbog poravnanja razine ulja kod zagrijavanja). Međutim, kompić je preuzel inicijativu i napravil pravu stvar. Izgleda ko neka sprava za mučenje iz srednjeg vijeka, ali je vrlo praktična. Drvo je malo masivnije i s donje strane je neka vrsta spužve da teško proklizi, a u sredini su stjenke rupe pod nagibom tak da se može regulirati nagib motora. Iz sigurnosnih razloga, može stajati par stupnjeva nagnut u lijevo, ili potpuno okomito tak da mogu provjeravati razinu ulja.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kamikaza
Administrator

PostajNaslov: Re: Virago XV250   06.03.13 19:44

Super napravljeno!
[Vrh] Go down
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   07.04.13 15:21

Hvala dečki!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Vladek
Član VOC-a

PostajNaslov: Re: Virago XV250   08.04.13 8:51

Sjajno! Smile
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Vladek
Član VOC-a

PostajNaslov: Re: Virago XV250   07.06.13 19:56

Kamikaza radi, a Alan kopa nos! Very Happy
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Kamikaza
Administrator

PostajNaslov: Re: Virago XV250   07.06.13 21:43

Znaći uobičajeno...
[Vrh] Go down
Mrgud

PostajNaslov: Re: Virago XV250   15.06.13 15:02

Stigla mi je prirubnica kupljena preko eBaya! Čekal sam dva tjedna i cijena je 100kn, čak nisam ni poštarinu platil. Hvala Igoru na linku i Vladeku na općoj pomoći oko eBaya! Od sad sam eBay kupac! Cool
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Virago XV250   

[Vrh] Go down

Virago XV250
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next